6 porad jak napisać dobry projekt

GrantyZostało jeszcze trochę czasu do złożenia wniosku na konkurs grantowy. Aby Wam pomóc przygotowaliśmy krótki wpis o tym, na co warto zwrócić uwagę i co może być ważne i pomocne przy pisaniu wniosku.

Jeśli jeszcze nie wiesz, to właśnie uruchomiliśmy program grantowy. Dzięki niemu możemy Ci pomóc w organizacji Twojej imprezy. Wystarczy wypełnić prosty wniosek i przesłać go do nas. Potrzebne dokumenty znajdziesz TUTAJ. Wszystkie pomysły zostaną ocenione. Wybierzemy te, które naszym zdaniem są najbardziej wartościowe. Jak więc przygotować się do przygotowania projektu?

Te 6 rzeczy zwiększy Twoje szanse:

  1. harcerzeDobry pomysł to podstawa. Przemyśl dobrze cele jakie sobie zakładacie. Co chcecie osiągnąć i dlaczego. Jeśli pomysł będzie już gotowy, przeniesienie go na formularz będzie bardzo łatwe. A uwierzcie, że to od razu widać, czy pomysł ma ręce i nogi, czy został wymyślony poprzedniego wieczora, bo czas na przesyłanie wniosków właśnie dobiega końca.
  2. Realny budżet. Pamiętajcie żeby dostosować Wasz budżet do realnych potrzeb. Jeśli jedziecie na biwak drużyny i potrzebujecie obiadu, to pisanie we wniosku prośby o kociołek i trójnóg musi być naprawdę dobrze uargumentowane. Budżet musi wynikać z Waszego pomysłu. Oczywiście możecie chcieć otrzymać np. plecaki dla każdego członka drużyny. Jeśli jednak planujecie wykorzystać je na 3-dniowy biwak za miastem, to nie jest to najlepszy pomysł.
  3. Sprawdź dokładnie wymagania, tak żebyś nie odpadł z powodów formalnych. Najgorsze co może się stać to nie sprostać warunkom formalnym. Zbyt duża liczba znaków w formularzu. Brak załącznika. Czy zły termin imprezy. Te rzeczy mogą z miejsca Was zdyskwalifikować. Dobrze więc sprawdźcie wymagania zawarte w regulaminie. Najlepsze pomysły mogą przepaść przez zwykłe przeoczenie. A przecież można tego uniknąć.
  4. Twój projekt nie musi być innowacyjny. Musi pokazywać, że możesz go zrealizować i niesie coś ze sobą, wprowadza do środowiska wartość. Nie musicie na nowo wymyślać koła, czy chcieć zrobić coś czego jeszcze nikt nie dokonał. Zróbcie solidną imprezę czy przedsięwzięcie. Pokażcie, że wiecie co robicie i dlaczego to robicie. Niech projekt wnosi coś do Waszej pracy i trafia do odbiorców.
  5. Pisz po Polsku i sformatuj tekst. Wydaje się to oczywistym, ale bardzo często takim nie jest. Język polski to trudny język. Nie zwalnia to Was z pisania poprawnie. Zwłaszcza, że Word poradzi sobie z poprawieniem najbardziej oczywistych błędów. Potem wystarczy sprawdzić tekst jeszcze raz, czy przecinki są dobrze wstawione, czy nie ma literówek i czy nie zrobiliście jakiegoś powtórzenia czy innego głupiego, niepotrzebnego błędu. Wprawdzie oceniane są wartości merytoryczne, ale takie rzeczy bardzo negatywnie wpływają na czytającego, który się irytuje i może gorzej ocenić Wasz pomysł.
  6. Pisz prawdę. Realnie oceń swoje szanse i możliwości. Nie przesadzaj w liczbie uczestników czy w budżecie. Nawet jeśli przejdzie to raz – za drugim razem będziecie całkowicie spaleni i niewiarygodni.

Mamy nadzieję, że te sześć podstawowych kwestii pomoże Wam w przygotowaniu własnego wniosku. W razie jakichkolwiek wątpliwości pamiętajcie, że zawsze możecie do nas napisać. Chętnie odpowiemy na Wasze wątpliwości. Oczywiście nie pomożemy Wam napisać wniosku, ale przecież macie swój pomysł, w który wierzycie i który jest świetny. Macie więc szansę. Warto ją wykorzystać.

Sprawdźcie terminy i wyślijcie wniosek – dokumenty znajdziecie TUTAJ.

[FM_form id="1"]

Jedna myśl nt. „6 porad jak napisać dobry projekt

Możliwość komentowania jest wyłączona.